Kosmetyki do włosów Chantal Sessio | Kuracja olejkiem arganowym


Moja pielęgnacja włosów nie jest jakoś przesadnie skomplikowana, choć nie wyobrażam sobie, aby mycie włosów obyło się bez maski lub odżywki. Najzwyczajniej w świecie moje grube włosy byłyby bez tych kosmetyków splątane i rozczesanie ich sprawiałoby duże problemy. Dlatego zawsze mam pod ręką maskę do włosów i odżywkę i dzisiaj chciałabym przedstawić Wam dwa takie produkty od firmy Chantal Sessio. 


Wybrałam kurację z olejkiem arganowym i przez ostatnie tygodnie testowałam zarówno maskę, jak dwufazową odżywkę bez spłukiwania. Jak się sprawdziły?
Zacznijmy może od maski. Produkt zamknięty jest w plastikowym, solidnym, zakręcanym opakowaniu. Plastik jest dobrze wykonany, kilkakrotnie opakowanie wypadło mi z rąk i nic złego się z nim nie stało. Na opakowaniu mamy wszystkie informacje i skład, problem w tym, że nie po polsku. Informacje o tym jak używać maski są po angielsku, francusku, a nawet arabsku, więc jeśli nie znasz żadnego z tych języków musisz używać ją tak jak Ci się wydaje. Trochę dziwne, skoro sprzedawane są na polskim rynku. 
Producent zaleca nakładać maskę na umyte, wilgotne włosy i pozostawić na kilka minut po czym dokładnie spłukać. Zapach ma słodki, lekko chemiczny, nie utrzymuje się długo na włosach. 
Jeśli chodzi o skład daleko mu do naturalnego, olejek arganowy znajduje się dopiero na piątym miejsku, ustępując PEG-om i alkoholowi. Mimo to nie wyrządziła mi żadnej krzywdy, włosom również. 
Maska ma biały kolor i średnio gęstą konsystencję, łatwo nakłada się na włosy, nie spływa z nich. 
Włosy po jej nałożeniu są gładkie i miękkie, choć nie są tak sypkie i łatwe w rozczesaniu jak oczekiwałam. Maska sprawdzi się raczej przy włosach niefarbowanych i mało zniszczonych, na moje rozjaśniane jest zwyczajnie zbyt słaba. 


Dwufazowa odżywka bez spłukiwania z olejkiem arganowym to już zupełnie inna bajka. Uwielbiam odżywki bez spłukiwania z GlissKura, a ta stanowi dla nich dużą konkurencję. Zacznę od tego, że zamknięta jest w plastikowej butelce o pojemności 200 g z bardzo wygodnym aplikatorem. Na butelce została umieszczona naklejka z objaśnieniem używania w języku polskim. 
Skład również typowo drogeryjny, olejek arganowy na czwartym miejscu.
Zapach ma identyczny jak maska, mniej jednak wyczuwalny. 
Przed użyciem należy odżywkę dobrze wstrząsnąć  i dopiero nakładać na wilgotne, uprzednio umyte włosy. Włosy świetnie się rozczesują, szczotka dosłownie po nich sunie, niwelując wszelkie kołtuny. Nie obciąża włosów, nawet nałożona na sucho ułatwia rozczesywanie i łagodzi puszenie się kosmyków. Działa identycznie jak odżywki z GlissKur, z tym że ma wygodniejszy aplikator i niższą cenę. 

Podsumowując, maska okazała się być zwyczajnie zbyt słabo nawilżająca i na moje rozjaśniane włosy niewystarczająca, natomiast odżywka bez spłukiwania towarzyszy mi przy każdym myciu i zdegradowała ulubione, do tej pory, odzywki GlissKur

Maskę kupicie w sklepie Chantal Sessio w cenie około 10 zł/200 g, natomiast dwufazową odżywkę w cenie około 13 zł/200 g.

Słyszałyście o tej marce? 

10 komentarzy:

 1. Miałam kiedyś inną serię Chantal i była świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ukrywam, że dwufazową odżywką mocno mnie zaintrygowałaś! Uwielbiam tego typu produkty do włosów! Ciekawa jestem również maski, w przypadku moich włosów mogłaby się sprawdzić całkiem nie źle. Ostatnio nie narzekam na nadmierne przesuszenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. O marce nie słyszałam. Szkoda, że odżywka okazala się przeciętna. Myślałam, że lepiej wpływa na rozjaśniane włosy, bo sama też takie mam obecnie i szukam czegoś dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje włosy niestety za arganem nie przepadają :(

  OdpowiedzUsuń
 5. O marce nie słyszałam wcześniej, ale ciekawi mnie ta odżywka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz widzę te produkty. Szkoda, że maska wypadła słabo. Moje włosy lubią się z olejem arganowym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie bardziej zaciekawiła mnie dwufazowa odżywka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie tym olejkiem arganowym ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Olejki...to coś co lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje włosy mogłyby się polubić z tymi produktami :)

  OdpowiedzUsuń