Różowe piaski od Yankee Candle


Dzisiaj przychodzę do Was z lekkim postem zapachowym. Jako że stoimy u progu września i powolutku zbliża się jesień, u mnie zaczyna się sezon ponownego sięgania po woski. Latem nie rezygnuję z nich całkowicie, jednakże nie jestem zwolenniczką odpalania świec i kominka w trzydziestostopniowym upale. Dzisiejszym bohaterem jest wosk Pink Sands od Yankee Candle

Jak pachną różowe piaski? Na próżno można szukać w tym zapachu morskich nut zapachowych. Oprócz lazurowej wody na obrazku i piasku w nazwie, z oceanem lub morzem niewiele jest tu wspólnego. Czym więc pachną? Jak doczytać możemy się na stronie Goodies.pl zapach ten to rześka linia cytrusów, słodkich kwiatów i wanilii. 

Na sucho wosk ma w sobie nieco kwasowości, jest w pierwszym odczuciu dość rześki, wanilii nie wyczuwam w ogóle, choć słodyczy mu nie brakuje. Po rozpaleniu cytryna gdzieś zanika i do naszego nosa dostaje się eksplozja kwiatowej słodyczy. Jaki to bukiet, nie potrafię rozpoznać, żaden ze znanych mi kwiatów nie przychodzi mi do głowy. Nuta ta jest jakby lekko perfumowana. Wanilia gdzieś w tle gra, jednak nie na pierwszych skrzypcach. Całość jest słodka, ale zapach nie przytłacza. Nawet po kilku godzinach nie męczy mnie i tak zwyczajnie miło jest go czuć w salonie. 

Mimo tego, że nie jestem  w stanie rozpoznać dokładnych nut kwiatowych, a zapach nic z piaskami nie ma wspólnego, to jestem nim po prostu zauroczona. Jest słodki, ale nie mdlący, lekko perfumowany i po prostu przyjemny. Ciężko jest go jednoznacznie opisać, ale właśnie takie nuty zapachowe lubię najbardziej - zaskakujące i pobudzające wyobraźnię. Wiem jedno, na ten zapach zdecydowałabym się w postaci dużej świecy. I Ty daj się porwać różowym piaskom! Dostać je możesz w sklepie internetowym Goodies.11 komentarzy:

 1. Lubię ten zapach, ale spodziewałam się po nim czegoś innego :) Nie zawiódł mnie, ale patrząc na opis producenta wyobrażałam go sobie zupełnie inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jeden z moich ulubionych letnich zapachów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem,czemu mi się nie spodobał, skoro tak wiele osób za nim szaleje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny zapach ! wakacyjny jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam i uwielbiam!
  A tak poza tym to piękne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapach z pewnością przypadłby mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię ten zapach, od razu przypadł mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. mam sampler i ten zapach również i mnie zauroczył :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo miło wspominam ten zapach ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. To był mój pierwszy wosk YC :-)

  OdpowiedzUsuń